JellyTank na KickStarteru – levná nádrž pro chov medúz

Na Kickstarteru se objevila stylová nádrž pro chov medúz (Měsíční medúzy – Aurelia aurita). Na projekt se již vybraly všechny potřebné peníze, ale stále můžete přispět. 

Doteď jsem nevěděl, že je možné doma chovat medúzy a tak mě projekt zaujal. Medúze nejvíc vyhovuje kruhový tvar nádrže se stálým pohybem vody po jejím obvodu, čímž nádrž disponuje. Kdyby nebyla nádrž kulatá, mohla by se zaklínit v rohu a poškodit své tělo. V přírodě medúzy spoléhají na pohyb vody, díky kterému se z velké části pohybují. V podstatě je tedy JellyTank vybavena vším, co jí obstará spokojenost a bezpečnost.

Za 150$ dostanete samotnou nádrž JellyTank (20 litrů), LED osvětlení s barevnou regulací pomocí dálkového ovladače, filtr a panel na výstup filtru, který vodu do nádrže rozprašuje a není tedy dostatečně silný aby medúze způsobil nějaké poranění. Poté si budete muset dokoupit mořskou sůl, hydrometr (pro měření salinity), filtrační médium a samotnou medúzu. Za 250 doláčů dostanete vše, co potřebujete a nemusíte nic dokupovat. Bohužel nedoručují do ČR. Více informací naleznete zde: https://www.kickstarter.com/projects/blake-gratton/jellytank-the-ultimate-jellyfish-aquarium/description

autor: UrbiCZ

publikováno: Únor 15, 2017

sekce: Novinky

Přihlásit se - pokud chcete mít možnost editovat Váš příspěvek, musíte se zaregistrovat a poté přihlásit.

Napsat komentář